Valgujoogid – Mis need on ja kust neid saab?

 

Enne operatsiooni ootab üht bariatrikut reeglina valgudieet –  Kolm korda päevas annus valku ja kõrvale vesi ja seda ikka selle nimel, et arsti tööd lihtsamaks teha. Ka peale operatsiooni soovitatakse toidulisandina valku tarbida.

Mis on valgujook?

Valgujook on tavaliselt valgupulbrist segatud jook, kuid müüakse ka valmis tetrapakis jookesi. Pulbrist segatud joogid kipuvad olema läägelt magusad. Valgupulbrit, mida joogina ära tarbida ei suuda, võib näiteks loovalt ära kasutada toidu valmistamisel.  Näiteks kohupiimavormis.

Kust valgupulbrit/jooki saab?

Selles osas on sul valikuid. Üks levinumaid valgujoogi hankimise kohti on apteegid – aga siinkohal väike hoiatus, soovitan suunduda suurematesse apteekidesse, väiksemates pole sellisest asjast kuuldudki.

GNLD-l on selline toode nagu “Nutrishake” mis ilmselt liigub võrkturunduses nagu enamus GNLD tooteid, aga kiirkorras sealt ei saa.

Spordipoodidel on valgujooke, mis mõeldud eelkõige lihasekasvatajatele aga ka taastusjooke, mis sisaldavad parajat valguannust – sealt ostes tuleb aga hoolega tähele panna, mida toode veel sisaldab. Nimelt sisaldavad sealsed asjad sageli ülemäära süsivesikuid – neid peaks olema ikka tugevalt alla poole kogu asjast.

Kõige kiirem viis lihtsalt varustatud saada on külastada mõne Prisma sporditoitude/jookide letti – sealt on võimalik hankida omale EasyBody sarja valgujooke (maasikas ja shokolaad), mis paljude jaoks on talutavamad kui ise pulbrist segatav jook. Miinuspoolelt – üks 30g valguannusega väike pakkike on ca 2.5€ seega 3x päevas 2 nädalat opieelse kuuri puhul tuleb kogu kuluks 105€ . Natuke paljuvõitu. Sama raha eest saad mõnest interneti fitness poest peaaegu 6 kilo pulbrit, millest jätkub väga pikalt.

Kui palju pulbrit jooki panema peaks?

Selleks pead kõigepealt studeerima oma pulbri pakendit. Sageli tuleb pulbriga kaasa mõõdukopsik, mille suhtes on antud valgu kogused. Kui pole vajad toidukaalu, et oma ports kaalu järgi välja mõõta. Ühe joogi valguports peaks jääma 30g kanti, mille siis pead teisendama oma valgupakil kirjasoleva järgi pulbri koguseks.

Valgujook tundub liiga lääge?

Pole hullu, sa pole esimene.  Abiks võib olla millegi hapu lisamine – mõni on tarbinud keefiriga aga ka näiteks sidrunimahla lisamine võib läägust talutavamaks teha. Ikka ei suuda seda lääget lurri tarbida? Sellele on olemas ka alternatiiv… See ei ole väga meeldiv aga on.  Munavalged. Munavalge on peaaegu puhas valk. Munavalged on üsna väikesed, nii umbes 4 grammi üks… nii et neid peaksid sa ca 5tk per toidukord võtma… Ilma suhkru, praerasva ja kollaseta, ainult valgeid – keedetult või vahustatult. Valik on sinu 😉

Mõnele inimesele on arst soovitanud ka Modifast seeria dieet-toite ning aaptekidest leiab Easy Diet dieetroogi, kuid diabeetikud peaks ikka oma arstilt enne üle küsima, kas need on neile sobivad. Nende tootevalik on õnneks oluliselt mitmekesisem kui valgujoogi puhul, kuid ka kallim – ca 2 eurot toidukorra kohta.

On veel mõtteid? Kommentaarium on avatud :)
 Posted by at 15:56  Add comments

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)


*