Katrin

 

Olen Katrin, 28-aastane peaaegu eluaegne ülekaallane. Aukartust äratavaim number kaalul on olnud 126 kilo, nüüdseks olen peale märtsis 2012 toimunud bypass-lõikust kaotanud veidi üle 40 kilo ja võin öelda, et lõikuse kasuks otsustamine on olnud üks elu parimaid valikuid. Minu ülekaal ei ole tingitud mingitest müstilistest diagnoosidest ja samuti mitte rasedustega kogutud kilodest. On lihtsalt halb kombinatsioon heast isust, kergesti kuhjuvatest kilodest ja väikesest tahtejõust (nagu paljud teised, nii olen minagi olnud usin Kaalujälgijate külastaja).

Otsuse maovähenduslõikusele minna tegin endalegi ootamatult. Olin alati arvanud, et operatsioon on midagi väga radikaalset ja lootnud, et ühel heal päeval suudan ennast ise kokku võtta. Olles aga lähedalt näinud sõbranna edulugu, kes lõikuse läbi tegi, käis ka minu peas klõps. Esialgne info tuli temalt, edasi juba peenemaks.ee foorumist ja muidugi kirurgilt.

Väga üksikud rasvunud inimesed suudavad omal käel alla võtta ja seejärel saavutatud kaalu säilitada. Elu peale operatsiooni ei ole sugugi täpsalt sama kui enne, ainult füüsiliselt väiksema maoga. Operatsiooni kaalujatel ja uutel patsientidel tekib palju kõhklusi, küsimusi, muresid ja rõõme ning neid on hea ning vajalik teiste sama kogemuse läbi teinud inimestega arutada. Minule on olnud sellest täiesti hoomamatult palju abi. Nagu igal asjal, on ka maovähenduslõikusel oma pluss- ja miinusküljed ning loodetavasti saame sulle nende läbimõtlemisel info jagamise näol abiks olla.

Minuga saab kontakti katrin@kergemelu.ee.

 Posted by at 19:51