Kristi

 

Olen Kristi, 41-aastane.

Kaaluprobleemidega olen tegelenud kogu elu. Mul on kalduvus isegi võileiva vaatamisega kilogramme juurde saada. Olen terve elu olnud aktiivne ning tegelenud tervisespordi: rattaga sõitmise, kepikõnni ja matkamisega.

Suurimad kaaluprobleemid tekkisid mul 14 aastat tagasi, kui sündis teine laps. Pingutasin mis pingutasin aga ise hakkama ei saanud ning liitusin kaalujälgijatega. Muutsin oma söömist kõvasti ning arvutasin usinasti punkte ja toitusin teisiti kui kogu pere. Sain sedasi oma kaalu tagasi aastaga. Jätkasin eritoitumist erinedes perest.
Kõik oli ilus ja lilleline paar aastat kuni otsustasime pesamuna muretseda ja erimenüüst loobusin ning peale viimast sünnitust ei kadunud ühtegi kilo.
Oma tippkaalus 122 kg/158cm kohta, olin ma 4 aastat ning ise kutsusin seda „kulinaarseks raseduseks“. Õnneks on mind säästetud liigese ja liikumise probleemidest.

Mõte operatsioonile minekust tekkis juba 2010.a sügisel, kuna KMI oli 48 (mis on eluohtlik), kõrge vererõhk ja pidev väsimus. Kõigile proovitud erinevatele dieetidele järgnes alati kaalukasv. Uurimine, kaalumine ja julguse kokkuvõtmine võttis aega pool aastat, positiivseks tõukeks sai dr. Kauri esinemine televisioonis 2011.a algul.

Operatsioon , bypass, oli novembris 2011.a Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Oma soovkaalu saavutasin 8 kuuga ja miinuseks sai -62 kg. Ma ei ole pidanud oma söömis- ning liikumisharjumusi väga kardinaalselt muutma, kõik vajalikud muutused on tulnud tasapisi ja katsetades. Hetkel tegelen kaalu hoidmise ning tasakaalu leidmisega toitumise ja spordi vahel.

Oma valikut ma ei kahetse. Minus on nüüd veel rohkem energiat, teotahet, julgust proovida uusi asju ning mis peamine MA OLEN TERVEM JA ÕNNELIKUM.

Soovin operatsiooni kaalujatele ja juba läbinutele olla toeks just läbi oma kogemuste. Olen nõus kohtuma silmast-silma ning suhtlema ka distantsilt. Ära pelga, küsi julgesti, nagu kõigil asjadel siin maailmas, on ka maovähendamisel plusse ja miinuseid.

Mulle saab kirjutada kristi@kergemelu.ee

 Posted by at 17:05