Maris

 

Olen Maris, 45-aastane. Ülearune kehakaal tekkis mul pärast laste sündi. Istuv töö ja kehv sissetulek aitasid sellele kaasa. Minu suurim kaalunumber on olnud 132 kg.

Bariaatrilistest operatsioonidest kuulsin kõigepealt telekast, aga see oli midagi, mis juhtus välismaal ja 200-kiloste inimestega. Siis sain teada, et tegelikult olen ka mina suurepärane kandidaat. Erilisi kõhklusi mul polnud, sest tulenevalt kehakaalust pürgisid kõrgustesse ka veresuhkur ja vererõhk. Mõlema taltsutamiseks pidin igapäevaselt ravimeid pruukima. Lisaks veel liigesehädad ja üleüldine jõuetus.

Pärast operatsiooni on mu elukvaliteet kardinaalselt muutunud. Veresuhkur ja vererõhk on normaalsed ka ravimiteta, trepid ei ole enam mu vaenlased ja mulle sobivaid riideid müüvad kõik poed. Muutunud on ka söömisharjumused, aga see ei juhtunud ise, vaid teadlike valikute ja olude surve läbi.

Oluline tugi operatsiooni eel ja järel on minu jaoks olnud peenemaks.ee foorum. Väga tähtis on suhelda inimestega, kes saavad aru, mis minuga toimub ning mõistavad, mida ma tunnen, oskavad anda nõu ja pakkuda tuge. Kõike seda tahan pakkuda ka tugiisikuna.

 Posted by at 14:30